ارسال ۱ به ۱۰۰۰۴۶۳۶

مشاوره رژیم رایگان لاغری

فواید سلامتی سبوس برنج فرآوری شده چیست؟

سبوس برنج، پوسته خارجی مغذی برنج که به عنوان یک محصول فرعی از برنج سفید تولید می شود، فواید زیادی به غلات و اسموتی ها اضافه می کند. سبوس برنج فراوری شده عمر مفید طولانی تری از سبوس برنج فراوری نشده دارد زیرا تحت فرایندی قرار می گیرد که در طی آن آنزیمی که روغن سبوس برنج را تخریب و فاسد می کند غیر فعال می شود. باید بدانیم که فراوری کردن این محصول تاثیری بر ارزش غذایی آن ندارد. مصرف سبوس برنج فراوری شده فواید سلامتی زیادی دارد چون می تواند یک منبع عالی از مواد مغذی ضروری باشد.

فیبر

شما می توانید سبوس برنج فراوری شده را به عنوان یک منبع فیبر در رژیم غذاییتان استفاده کنید. دنبال کردن رژیمی که فیبر بالایی دارد به شما کمک می کند وزن متعادل خود را حفظ کنید. همچنین فیبر شما را برای مدت طولانی تری سیر نگه می دارد که مانع از پرخوری در طی روز می شود. فیبری که در سبوس برنج فراوری شده وجود دارد همچنین سطح قند خون را تنظیم می کند و فواید سلامتی طولانی مدتی، از جمله کاهش خطر بیماری قلبی، ارائه می کند. بنابر گزارش موسسه پزشکی، یک چهارم پیمانه از سبوس برنج فراوری شده ۶.۲ گرم فیبر دارد که به ترتیب ۲۵% و ۱۶% از میزان مصرف روزانه توصیه شده برای خانم ها و آقایان می باشد.

منگنز و فسفر

سبوس برنج فراوری شده می تواند یک منبع عالی از مواد معدنی ضروری باشد چون مقدار زیادی منگنز و فسفر دارد. شما برای داشتن استخوان های سالم به هر دو این مواد معدنی نیاز دارید. فسفر بافت استخوانی معدنی شده که استخوان را محکم می کند بهبود می بخشد در حالی که منگنز به بدن شما کمک می کند تا کلاژنی تولید که باعث مقاومت در مقابل آسیب می شود. منگنز همچنین عملکرد مغز سالم را بهبود می بخشد و از آن طرف فسفر نقش مهمی در ارتباط سلولی بازی می کند. یک چهارم پیمانه از سبوس برنج فراوری شده ۴۹۶ میلی گرم فسفر(۷۱% از میزان روزانه توصیه شده) و ۴.۲ میلی گرم منگنز (کل میزان روزانه توصیه شده) دارد.

منیزیم و آهن

با اضافه کردن سبوس برنج فراوری شده به رژیم غذاییتان می توانید میزان منیزیم و آهن مصرفی خود را افزایش دهید. طبق گزارش موسسه پزشکی، یک چهار پیمانه از این محصول ۵.۵ میلی گرم آهن (۶۹% از کل میزان روزانه توصیه شده برای آقایان و ۳۱% برای خانم ها) دارد. هر وعده همچنین به ترتیب ۷۲% و ۵۵% از نیاز مصرف روزانه منیزیم خانم ها و آقایان را فراهم می کند. هر دو این مواد معدنی متابولیسم شما را از طریق کمک به تولید انرژی توسط سلول ها افزایش می دهند. منیزیم همچنین ارتباط سلولی سالم را بهبود بخشیده و آهن به تولید گلبول قرمز کمک می کند که برای حمل اکسیژن ضروری می باشد.

ویتامین ب۵ و ب۶

سبوس برنج فراوری شده ویتامین هم دارد، از جمله ویتامین ب۵ و ب۶. به صورت کلی، ویتامین ب۵ نقش مهمی در عملکرد مغز دارد و به تولید ملاتونین کمک می کند، که یک هورمون مغزی است که هوشیاری را تحت تاثیر قرار می دهد و نقشی در تولید استیل کولین، که یک ماده شیمیایی است که در ارتباط سلولی به کار می آید، دارد. از طرف دیگر، ویتامین ب۶ به ارتباط بین نورون ها کمک کرده و نقش مهمی در تولید گلبول قرمز دارد. یک چهارم پیمانه از سبوس برنج فراوری شده ۲.۲ میلی گرم اسید پانتوتنیک دارد که ۴۴% از مصرف روزانه توصیه شده می باشد. یک وعده از این محصول همچنین ۱.۲ میلی گرم ویتامین ب دارد که ۹۲% از مصرف روزانه توصیه شده می باشد.

منبع : SFGate.com

ترجمه و ویراستاری :‌ سبوس روهان

هرگونه کپی برداری از این مطلب حتی با ذکر منبع ممنوع میباشد و پیگرد قانونی دارد.

, , , , , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها