ارسال ۱ به ۱۰۰۰۴۶۳۶

مشاوره رژیم رایگان لاغری

درمان خانگی دیابت – دیابت چیست؟

دیابت چیست

دیابت چیست و چگونه ایجاد می شود؟

دیابت چیست

در این مقاله به صورت علمی و کامل با درمان خانگی دیابت آشنا می شوید. همچنین به سوالاتی نظیر دیابت چیست؟ دیابت چند نوع دارد؟ درمان خانگی دیابت با استفاده از سبوس برنج. با ما همراه باشید تا پاسخ این سوالات را دریافت کنید.

انسولین هورمونی است که توسط لوزالمعده ایجاد می شود و سطح قند خون شما را تنظیم می کند. انستیتو ملی بیماریهای دیابت و گوارش و کلیه توضیح می دهد،باید تجزیه گلوکز در خون انجام شود تا بتوان از آن برای انرژی استفاده کرد. هنگامی که فرد مبتلا به دیابت است، این بدان معنی است که لوزالمعده آنها قادر به تولید کافی یا هر انسولینی برای تجزیه گلوکز خون خود نیستند.

این می تواند به افزایش شدید قند خون آنها منجر شود. میزان قند خون شما در بدن به طور معمول به غذاهایی که می خورید بستگی دارد، از این رو اگر غذاهای قندی بخورید، قند خون شما بالا می رود. افرادی که مقادیر نامناسبی از قند مصرف می کنند، به احتمال زیاد به بیماری های شدیدتر دیابت مبتلا می شوند. با این وجود، ممکن است فرد به صورت ژنتیکی به دیابت مبتلا شود.

درمان خانگی دیابت وانواع مختلف آن چیست؟

دو نوع اصلی دیابت وجود دارد: نوع ۱ و نوع ۲.

اگر کسی به دیابت نوع ۱ مبتلا باشد، این بدان معنی است که بدن آنها به هیچ وجه انسولین تولید نمی کند و بنابراین پیامدهای بسیار جدی برای سلامتی آنها دارد. افرادی که به دیابت نوع یک مبتلا هستند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به سایر شرایط سلامتی مانند بیماری های قلبی، سکته مغزی، بیماری کلیوی، کوری و مشکلات گردش خون هستند. کلینیک مایو توضیح می دهد که دانشمندان نتوانسته اند علت دقیق ابتلا به دیابت نوع ۱ را مشخص کنند که احتمالاً عامل ژنتیک است.

در حالی که دیابت نوع یک معمولاً در کودکان یافت می شود، اما در هر سنی قابل تشخیص است. دیابت در انگلیس توضیح می دهد، هنگامی که فرد مبتلا به دیابت نوع ۲ است، این بدان معنی است که بدن آنها قادر به تولید انسولین کافی نیستند، یا انسولینی که پانکراس قادر به تولید آن است به اندازه کافی کار نمی کند. در حالی که ژنتیک همچنین ممکن است در فردی که مبتلا به دیابت نوع ۲ است، نقش داشته باشد، اما می تواند توسط عوامل دیگری مانند اینکه آیا آنها از شیوه زندگی سالم و فعال پیروی نمی کنند نیز ایجاد شود.

طبق گزارش ها، حدود ۱۲.۳ میلیون نفر در انگلیس خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را در آینده به دلیل عواملی مانند چاقی افزایش می دهند. علائم دیابت نوع ۱ یا نوع ۲ می تواند شامل خستگی، کاهش وزن غیر قابل توضیح، تشنگی بیش از حد و تکرر ادرار باشد.

درمان-گیاهی-دیابت-با-سبوس-برنج

درمان خانگی دیابت با استفاده از سبوس برنج

۱۰ آوریل ۲۰۰۲ بیماران دیابتی سلاح جدیدی داشته باشند تا به آنها در کاهش سطح قند خون کمک کند. سبوس برنج در گروه کوچکی از بیماران مبتلا به دیابت نوع ۱ یا ۲ که در یک مطالعه مقدماتی شرکت داشتند، توانست قند خون را تا ۳۰٪ کاهش دهد.

محققان گزارش می دهند که از هر چهار دیابتی که در این مطالعه ۵۷ نفر شرکت کرده اند، بعد از یک بار استفاده از سبوس برنج فراوری شده به رژیم های غذایی، در طی دو ماه توانستند تزریق روزانه انسولین یا دوزهای دارویی را کاهش دهند. این یافته ها در شماره مارس ژورنال بیوشیمی تغذیه ای گزارش شده است.

اما تحقیقات دیابت بر روی نمونه های انسان نشان داده است که شواهد علمی در مورد فواید سبوس برنج برای درمان دیابت زیاد است. مطالعات نشان داده اند که خوردن رژیم غذایی با فیبر بالا میزان قند خون را کاهش می دهد، که دراین میان سبوس محلول در آب عملکرد بسیار خوبی داشته است.

نظرات کارشناسی شده در مورد درمان خانگی دیابت

  • Asaf A. Qureshi، محقق ارشد علوم دکتری، می گوید: “این یافته های اولیه است، و آنها باید در یک گروه بزرگتر از بیمارانی که سبوس برنج را به عنوان یک مکمل غذایی برای دوره های طولانی تر مصرف می کنند، آزمایش شوند.” “اما در این مطالعه، سبوس برنج در کاهش سطح قند خون بسیار خوب است.”
  • قریشی و همکارانش در تحقیقات پزشکی پیشرفته در مادیسون، همچنین دریافتند که بیماران مبتلا به کلسترول بالا که ۲۰ گرم سبوس برنج فراوری شده در روز مصرف می کردند، کل کلسترول و تری گلیسیرید را بین ۵ تا ۱۵ درصد کاهش داده است. فرمولاسیون سبوس برنج که توسط محققان ارزیابی شده است توسط کمپانی ماده غذایی NutraStar کالیفرنیا ساخته شده است. ورم مفاصل، یبوست و مشکلات مفاصل.
  • باربارا لووین، متخصص تغذیه، موافق است که آزمایش های بزرگتری برای تأیید یافته های تحقیق مورد نیاز است. اما او می گوید که یافته های امیدوار کننده اولیه جذاب هستند. لوین مدیر برنامه تغذیه انسان در دانشگاه راکفلر نیویورک است.
  • لوین با استناد به یافته های مطالعه قلب در حال انجام Framingham نشان داد که افراد چاق مبتلا به دیابت نوع ۲، ۹۹ درصد احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را دارند. اکنون CDC تخمین می زند که ۳۵ میلیون آمریکایی مبتلا به دیابت هستند. او می گوید: “بیماری همه گیر دیابت در این کشور وجود دارد و تا حد زیادی با بیماری همه گیر چاقی ارتباط دارد. مهمترین کاری که افراد دیابتی می توانند انجام دهند این است که وزن خود را تحت کنترل داشته باشند و غذاهای مناسب بخورند. این افراد می توانند از سبوس برنج استفاده کنند. “

این مقاله با موضوع درمان خانگی دیابت برای شما عزیزان ترجمه شده است. از این قسمت می توانید مقاله اصلی را مشاهده کنید.

برای خرید سبوس برنج کاملا گیاهی و ارگانیک می توانید از طریق سایت سبوس روهان اقدام کنید. ارسال سبوس برنج از طریق سایت رایگان است و شما می توانید رژیم رایگان نیز دریافت کنید و با متخصصان تغذیه ما برای راهنمایی بیشتر در کاهش وزن کمک بگیرید.

در صورت داشتن نظر و پیشنهاد از طریق دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها